Onderhoud Wilhelminasluis gestart
De komende maanden worden onderhoudswerkzaamheden uitgevoerd aan de Wilhelminasluis Andel in West-Brabant. Naar verwachting is de sluis vanaf eind februari 2026 weer toegankelijk voor scheepvaart.

De sluis ligt in de vaarweg Afgedamde Maas, nabij de Biesbosch, en wordt met name gebruikt door motorjachten. Er geldt een algehele stremming voor de scheepvaart van woensdag 1 oktober 2025 tot eind februari 2026. Schepen moeten omvaren.
Inhoud van de werkzaamheden
De omloopriolen zijn zodanig verouderd in de Wilhelminasluis dat groot onderhoud noodzakelijk is. Deze afsluitbare kokers maken het mogelijk om water in en uit de sluiskolk te laten stromen. Ze zijn daarom essentieel om het waterpeil in de sluiskolk te regelen, waardoor schepen doorgelaten kunnen worden.
© Foto boven: Studio Retouched/ Rijkswaterstaat
Blijf op koers!
Sluit je ook aan bij meer dan 10.000 abonnees en ontvang maandelijks de gratis nieuwsbrief met nautische tips en informatie.